GTS Energis stabilnie w górę

LD
opublikowano: 03-08-2006, 00:00

W drugim kwartale GTS Energis osiągnął 98 mln zł przychodu i 20 mln dodatniego wyniku EBITDA. Na koniec tego roku przychody spółki mają wynieść około 400 mln zł przy 70 mln zł wyniku EBITDA. Wartość sprzedaży rośnie po 8-10 proc. rocznie, więc zarząd cieszy się najbardziej z rosnących zysków operacyjnych. Przychody wzrosną w przyszłym roku, kiedy operator zacznie świadczyć nowe usługi dostępu do internetu oraz telefonii komórkowej, ale w ciągu 18 miesięcy nie zaważy to na finansowych wynikach.

— Koncentrujemy się raczej na rentowności — podkreśla Jarosław Mikos, szef GTS Energis.

Operator podpisał niedawno umowę z TP, dzięki której będzie mógł świadczyć jej abonentom usługi dostępu do internetu. Zależnie od tempa zdobywania klientów GTS liczy z tego tytułu na dodatkowe kilka — kilkanaście milionów złotych w przyszłym roku.

Skokowy wzrost przychodów mogłaby dać firmie kolejna akwizycja, którą GTS od dwóch lat zapowiada. Na celowniku są jednak przede wszystkim firmy kontrolowane pośrednio przez skarb państwa. Kolejny rząd zaś nie wie, czy je sprzedawać czy konsolidować. Nieoficjalnie przedstawiciele GTS zapewniają, że w ich zasięgu jest każdy duży, stacjonarny telekom w Polsce. Oczywiście z wyjątkiem TP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: LD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu