Gwarancje dla firm z krótką historią

opublikowano: 30-01-2018, 22:00

Fundusze UE

Wiele małych firm nie ma dobrej historii kredytowej i zabezpieczeń. Trudno im sięgać po klasyczne finansowanie dłużne z banków. Instrumenty z programu Cosme dają taką możliwość zarówno przedstawicielom biznesu, którzy nie spełniają warunków bankowych, jak i dopiero wchodzącym na rynek. Od początku obecnej perspektywy Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) udzielił przedsiębiorcom sektora MSP 5,5 tys. gwarancji (z regwarancją EFI) na kwotę 809,07 mln zł (dane na 31 grudnia 2017 r.). W poprzedniej unijnej siedmiolatce z pieniędzy programu Cosme skorzystało 15 tys. firm.

Średnia wysokość gwarancji, po jaką sięgają mali gracze, wynosi ok. 160 tys. zł. Co ważne, wsparcie z programu Cosme mogą dostać również firmy, które wyczerpały limit pomocy de minimis. Więcej informacji o gwarancjach można znaleźć na stronie: www.bgk.pl

1,01 mld zł Taka jest wartość kredytów zabezpieczonych gwarancjami z programu Cosme, jakie przyznano do tej pory firmom MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane