Czytasz dzięki

Hapag-Lloyd testuje Gdańsk

opublikowano: 25-09-2019, 22:00

Niemiecki armator rekrutuje pracowników do pierwszego centrum wiedzy, na które wybrał Trójmiasto. Zatrudni 180 osób.

Hapag-Lloyd, piąty co do wielkości armator kontenerowy na świecie, otwiera centrum wiedzy. To pierwsza tego typu inwestycja firmy o 170-letniej historii, która w Polsce ma już biura w Warszawie i Gdyni. Oficjalne otwarcie jest przewidziane na początek 2020 r. w centrum biznesowym Alchemia w pobliżu Uniwersytetu Gdańskiego.

Hapag-Lloyd ma siedzibę w Hamburgu i zatrudnia 12,8 tys.
pracowników w 399 oddziałach w 128 krajach. Dysponuje flotą 237 kontenerowców o
łącznych zdolnościach przewozowych na poziomie 1,7 mln TEU.
Zobacz więcej

JEST CO OBSŁUŻYĆ:

Hapag-Lloyd ma siedzibę w Hamburgu i zatrudnia 12,8 tys. pracowników w 399 oddziałach w 128 krajach. Dysponuje flotą 237 kontenerowców o łącznych zdolnościach przewozowych na poziomie 1,7 mln TEU. Fot. ARC

Do tego czasu biuro będzie działać w pobliskim budynku. Będzie w nim pracować 180 osób. Centrum ma łączyć wybrane elementy IT, zarządzania towarami niebezpiecznymi i zarządzania biznesem. Umożliwi szybsze działania i wprowadzania innowacji. Pracownicy gdańskiego ośrodka będą współpracować z centralą w Hamburgu i opracowywać oraz testować nowe pomysły. Centrum będzie też rozwijać talenty i prowadzić szkolenia.

Trwa rekrutacja do gdańskiego biura.

— Cieszymy się, że lokalny rynek pracy oferuje grupę dobrze wykształconych, anglojęzycznych kandydatów, którzy są zmotywowani do podjęcia tego wyzwania — mówi Joachim Schlotfeldt, który odpowiada w Hapag-Lloyd m.in. za HR.

Hapag-Lloyd to kolejna firma z branży morskiej, która wybrała Trójmiasto. Przed wakacjami otwarcie centrum usług ogłosił Maersk Drilling, spółka duńskiego armatora zajmująca się odwiertami głębinowymi. Otworzyła w Gdańsku biuro, które będzie obsługiwać działalność w zakresie administracji, koordynacji procesów HR, łańcucha dostaw i usług IT. Pracuje w nim już kilkadziesiąt osób. Centra z prawie setką pracowników mają: ONE (dawny MOL), japoński armator kontenerowy oraz duński Unifeeder.

Nieco mniejsze biura pracują dla spółek APL i UASC. Agencja Invest in Pomerania przez 10 lat działalności obsłużyła 900 firm, a 99 z nich zdecydowało się na inwestycje i stworzenie 14 tys. miejsc pracy.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane