Czytasz dzięki

Hapag-Lloyd testuje Gdańsk

opublikowano: 25-09-2019, 22:00

Niemiecki armator rekrutuje pracowników do pierwszego centrum wiedzy, na które wybrał Trójmiasto. Zatrudni 180 osób.

Hapag-Lloyd, piąty co do wielkości armator kontenerowy na świecie, otwiera centrum wiedzy. To pierwsza tego typu inwestycja firmy o 170-letniej historii, która w Polsce ma już biura w Warszawie i Gdyni. Oficjalne otwarcie jest przewidziane na początek 2020 r. w centrum biznesowym Alchemia w pobliżu Uniwersytetu Gdańskiego.

Hapag-Lloyd ma siedzibę w Hamburgu i zatrudnia 12,8 tys.
pracowników w 399 oddziałach w 128 krajach. Dysponuje flotą 237 kontenerowców o
łącznych zdolnościach przewozowych na poziomie 1,7 mln TEU.
Zobacz więcej

JEST CO OBSŁUŻYĆ:

Hapag-Lloyd ma siedzibę w Hamburgu i zatrudnia 12,8 tys. pracowników w 399 oddziałach w 128 krajach. Dysponuje flotą 237 kontenerowców o łącznych zdolnościach przewozowych na poziomie 1,7 mln TEU. Fot. ARC

Do tego czasu biuro będzie działać w pobliskim budynku. Będzie w nim pracować 180 osób. Centrum ma łączyć wybrane elementy IT, zarządzania towarami niebezpiecznymi i zarządzania biznesem. Umożliwi szybsze działania i wprowadzania innowacji. Pracownicy gdańskiego ośrodka będą współpracować z centralą w Hamburgu i opracowywać oraz testować nowe pomysły. Centrum będzie też rozwijać talenty i prowadzić szkolenia.

Trwa rekrutacja do gdańskiego biura.

— Cieszymy się, że lokalny rynek pracy oferuje grupę dobrze wykształconych, anglojęzycznych kandydatów, którzy są zmotywowani do podjęcia tego wyzwania — mówi Joachim Schlotfeldt, który odpowiada w Hapag-Lloyd m.in. za HR.

Hapag-Lloyd to kolejna firma z branży morskiej, która wybrała Trójmiasto. Przed wakacjami otwarcie centrum usług ogłosił Maersk Drilling, spółka duńskiego armatora zajmująca się odwiertami głębinowymi. Otworzyła w Gdańsku biuro, które będzie obsługiwać działalność w zakresie administracji, koordynacji procesów HR, łańcucha dostaw i usług IT. Pracuje w nim już kilkadziesiąt osób. Centra z prawie setką pracowników mają: ONE (dawny MOL), japoński armator kontenerowy oraz duński Unifeeder.

Nieco mniejsze biura pracują dla spółek APL i UASC. Agencja Invest in Pomerania przez 10 lat działalności obsłużyła 900 firm, a 99 z nich zdecydowało się na inwestycje i stworzenie 14 tys. miejsc pracy.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane