Hawe Telekom zgarnie 22 mln zł za sieć

ISBNews
09-12-2013, 12:15

Umowa na sprzedaż sieci światłowodowej zawarta między Hawe Telekom, spółką zależna Hawe, a Vectra Investments, warta ok. 22 mln zł netto, znacząco wpłynie na wynik Grupy w IV kw. i przyczyni się do "historycznie najlepszych" wyników za cały 2013 rok, poinformował agencję ISBnews prezes Hawe Krzysztof Witoń.

Notowania Hawe rosły w poniedziałek o godz. 11.09 o 4,4 proc. do 3,55 zł.

"Podtrzymuję to, co wielokrotnie deklarowałem, że wyniki roku 2013 będą historycznie najlepsze. Dotyczy to zarówno rachunku wyników, jak i silnych przepływów gotówkowych, czego najlepszym przykładem jest umowa podpisana z Vectrą" - powiedział ISBnews Witoń.

Prezes podkreślił, że umowa zawarta z Vectrą będzie miała znaczący wpływ na wynik IV kwartału.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż około 3.000 km włókien światłowodowych w ramach Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej Hawe o wartości około 22 mln zł netto. Umowa zakłada dokonanie płatności na rzecz Hawe Telekom kwoty około 15 mln zł netto w okresie nie dłuższym niż 21 dni od dnia podpisania tj. od dnia 6 grudnia 2013 roku.

"Prowadzimy rozmowy o analogicznych kontraktach z innymi operatorami. Są one na różnych poziomach zaawansowania, ale jesteśmy pewni, że w niedługim czasie będziemy mieli o czym informować, bo zapotrzebowanie operatorów na infrastrukturę światłowodową rośnie" - powiedział prezes.

Witoń powiedział również, że najpóźniej do połowy przyszłego roku Hawe odda do użytku kluczowy dla zawierania kolejnych kontraktów odcinek łączący Białą Podlaską z Warszawą i Warszawę z Sochaczewem.

"Jest to kluczowe połączenie z punktu widzenia oczekiwań operatorów międzynarodowych i wielkich korporacji w zakresie wdrażania usług i aplikacji wymagających najwyższej jakości i przepustowości w przesyle danych. Ta inwestycja otwiera drogę do rozmów z operatorami międzynarodowymi, którzy świadczą usługi dla sektora bankowego i wielkich korporacji. Jednym z naszych partnerów w zakresie budowy pomostu wschód zachód jest Beltelecom i jego partnerzy" - wyjaśnił.

Grupa Kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. W 2012 spółka odnotowała 108 mln zł skonsolidowanych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Hawe Telekom zgarnie 22 mln zł za sieć