Huawei zaliczyło wpadkę

Marek Druś, bbc.com
opublikowano: 16-08-2019, 09:14

Wiele zagranicznych firm było atakowanych w chińskich mediach społecznościowych za wskazywanie Hongkongu, czy Tajwanu, jako oddzielnych państw. Teraz taką wpadkę zanotował największy chiński telekom.

Chińczycy źle reagują jeśli ktoś choćby sugeruje, że Honkgong, Makau czy Tajwan, nie są częścią ich kraju. Przekonały się o tym takie globalne marki, jak Versace, Coach, Givenchy, a ostatnio Swarovski. Wszystkie musiały się kajać po bardziej lub mniej oficjalnych atakach w chińskich mediach i groźbach bojkotu. Dużym zaskoczeniem jest to, że podobna sytuacja spotkała największy chiński telekom. W mediach społecznościowych pojawiła się krytyka Huawei za to, że w ustawieniach jego smartfonów sugeruje się iż Tajwan jest niezależnym państwem. Użytkownicy serwisu Weibo wskazują, że dzieje się tak wybierając jako domyślny język tradycyjny chiński.

- To oburzające. Czy to w ten sposób Huawei odwdzięcza się Chinom? – napisał jeden z użytkowników.

Huawei nie odniosło się jak dotąd do sprawy. Niektórzy chińscy użytkownicy jego smartfonów twierdzą, że błąd został już usunięty.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy