Icahn pozbył się akcji Apple

opublikowano: 29-04-2016, 08:03

Carl Icahn, słynny inwestor i miliarder sprzedał posiadane akcje Apple w związku z obawami dotyczącymi perspektyw spółki w Chinach.

- Nie mamy zajętej pozycji na Apple – powiedział Icahn w wywiadzie w telewizji CNBC.

Zobacz więcej

Carl Icahn

Bloomberg

Nieoficjalnie mówi się, że zarobił 2 mld USD na sprzedaży akcji Apple. W ubiegłym roku miał 53 mln akcji o wartości rynkowej 6,5 mld USD. Zaczął kupować je w trzecim kwartale 2013 roku, kiedy notowano je po 68 USD. W czwartek, po spadku o 3 proc., kurs Apple wynosił 94,83 USD.

Icahn powiedział, że sprzedał akcje Apple z powodu obaw spowolnienia gospodarki Chin oraz marcowej decyzji tamtejszych władz, która nakazuje przechowywanie całego kontentu publikowanego w Internecie w Chinach na serwerach znajdujących się w kraju. Spowodowało to konieczność zamknięcia w Chinach serwisów iBooks i iTunes należących do Apple. Spółka ma nadzieję na ich ponowne uruchomienie w tym kraju. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy