Czytasz dzięki

INC popłynęło na ratingach

opublikowano: 12-05-2020, 07:47

INC dokonała odpisów z tytułu utraty całości wartości udziałów oraz należności z tytułu obligacji od spółki zależnej INC Rating. Chodzi o w sumie 3,1 mln zł.

Odpisy zostaną ujawnione w jednostkowym sprawozdaniu spółki za rok 2019, w pozycji "zyski z inwestycji" sprawozdania z wyników działalności jako "aktualizacja portfela inwestycyjnego" i obniżą bezpośrednio wynik jednostkowy o kwotę 2,5 mln zł.

Dokonanie powyższych odpisów wpłynie również bezpośrednio na obniżenie kwoty długoterminowych aktywów finansowych wykazanych w bilansie spółki i tym samym na wysokość sumy bilansowej. Odpisy mają charakter niegotówkowy i jednorazowy. Odpis nie będzie miał wpływu na wynik skonsolidowany Grupy Kapitałowej INC.

INC Rating Sp. z o.o. to agencja ratingowa, która posiada uprawienia do wydawania ratingów dla jednostek samorządu terytorialnego, ale także prywatnych przedsiębiorstw. INC Rating realizował dotychczas ratingi dla samorządów, natomiast obecnie realizuje pierwsze zlecenia dla przedsiębiorstw, które chcą uzyskać rating lub scoring w związku z zamiarem ubiegania się o wsparcie w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.

"Jednakże z uwagi na niepewność co do kształtowania się przychodów szczególnie w zakresie wydawania ratingów w sektorze samorządowym przez INC Rating, a także rozważaną zamianę obligacji na kapitał zakładowy INC Rating, zarząd INC ze względów ostrożnościowych podjął decyzję o dokonaniu wyżej wskazanych odpisów. Podjęta decyzja o odpisie całej wartości udziałów i obligacji pozwoli uniknąć konieczności dokonywania odpisu w przyszłości, co m.in. będzie miało pozytywny wpływ na wypłatę dywidendy przez INC w latach przyszłych. Jednocześnie, w przypadku poprawy wyniku INC Rating, nie wyklucza się rozwiazywania utworzonej rezerwy w przyszłości" - dodano.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane