Indeks PMI poprawił nastroje na Wall Street

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 31-01-2003, 16:15

Dobre dane makroekonomiczne zdołały wstrzymać wyprzedaż akcji na Wall Street. Wskaźnik PMI, obrazujący aktywność gospodarczą na Środkowym Zachodzie USA, skoczył w styczniu z 51,7 do 56 punktów. To dobry prognostyk przed publikowanym za tydzień indeksem ISM, opisującym całą gospodarkę. Informacja przyszła w samą porę, bo otwarcie wypadło bardzo słabo po ostrzeżeniu o niezrealizowaniu prognoz przez Applied Materials.

Kurs Applied Material, dostawcy sprzętu do produkcji chipów, spada o 10 proc. Spółka powołała się na słaby popyt w sektorze technologicznym i ostrzegła, że nie zrealizuje prognoz w I kwartale. Mocnym spadkiem zareagowały Intel, KLA-Tencor i Novellus, najwięksi reprezentanci branży półprzewodników.

Podobne ostrzeżenie opublikował Honeywell, składnik indeksu Dow Jones. Producent części lotniczych utrzymuje się jednak „nad kreską”.

Ostrzeżenia zdołały chwilowo przesłonić dobre dane o wydatkach i dochodach amerykańskich konsumentów, które pozostają silne.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeks PMI poprawił nastroje na Wall Street