Indeksy w Azji biją rekordy

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 17-05-2002, 09:21

Czwartek przyniósł kolejne zwyżki na azjatyckich giełdach. Najlepsze nastroje panowały wśród producentów komputerów i półprzewodników. Wywołały je dane o znakomitych wynikach amerykańskiego Della i wzrost popytu na chipy za oceanem.

Tokijski wskaźnik Nikkei skoczył do najwyższego poziomu od dwóch miesięcy. Zwyżce przewodziły papiery Sony, Fujitsu i NEC, który zapowiedział sprzedaż nierentownej części produkującej układy scalone. Po piątym z rzędu wzroście zamówień na chipy w USA, mocno rosły kursy Tokyo Electron i Advantest.

W Seulu najlepsze były akcje Samsung Electronics, a w Hongkongu – China Mobile. Chiński telekom osiągnął 4-miesięczne maksimum po przejęciu sieci telefonicznych od spółki-matki.

Dobre nastroje panowały także w Australii. W Sydney prym wiodły akcje Macquarie Bank, którym analitycy z UBS Warburg podwyższyli rekomendację do „kupuj”.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Indeksy w Azji biją rekordy