Czytasz dzięki

Indeksy w USA idą w górę, ale z oporem

opublikowano: 04-06-2020, 17:00

Pierwsza kilkadziesiąt minut handlu na amerykańskich rynkach akcji należało do kupujących, ale wiara w kontynuację wzrostów z ostatnich dni nie jest silna.

Czwartkowa sesja rozpoczęła się od spadku indeksów, ale przez pierwsze kilkadziesiąt minut odrabiały one straty. Dow Jones rośnie o 0,4 proc., a Nasdaq i S&P500 o ok. 0,1 proc. Popytowi sprzyjają dane o tzw. nowych bezrobotnych, których było w ubiegłym tygodniu mniej niż 2 mln po raz pierwszy od połowy marca. To kolejny argument dla "byków" przekonanych, że najgorsze minęło.

Obecnie popyt przeważa w 6 z 11 głównych segmentach S&P500. Największy jest na akcje spółek finansowych, przemysłowych i materiałowych. Najsłabsze są segmenty dobre do inwestowania w okresach pogorszenia koniunktury gospodarczej, czyli użyteczności publicznej i nieruchomości.

Spośród 30 blue chipów ze średniej Dow Jones tanieje 16. Najmocniej spadają kursy IBM, Johnson&Johnson i Raytheon. Po przeciwnej stronie tabeli znalazły się JP Morgan, Intel i Boeing. 

Indeks FAANG+, czyli największych spółek nowych technologii: Facebooka, Apple, Amazon, Netflix i Google, rośnie o 0,15 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane