Innowcyjność w dystrybucji energii

Adrian Morel, Partner publikacji: Centrum inteligentnego rozwoju
opublikowano: 29-03-2018, 22:00

Warszawska spółka JM-Tronic chce wyjść naprzeciw wymaganiom klientów i kierunkom rozwoju sieci dystrybucji energii.

Warszawska spółka JM-Tronic chce wyjść naprzeciw wymaganiom klientów i kierunkom rozwoju sieci dystrybucji energii. Postanowiła wprowadzić do swojej oferty innowacyjne i niezawodne produkty oparte na najnowocześniejszych technologiach.

Proponowane urządzenia współpracują z systemami zarządzania siecią energetyczną i określane są mianem Smart Grid.

Przedsiębiorstwo kładzie główny nacisk na automatyzację procesów w celu zarządzania sieciami przesyłowymi. Wszystko odbywa się przy pomocy punktów łączeniowych oraz pomiarowo–kontrolnych, które są rozproszone w infrastrukturze energetycznej.

Jednym z elementów realizowanych przez producenta urządzeń dla energetyki zawodowej i przemysłowej jest opracowanie systemu cyfrowych rozdzielnic SN typu MultiCell-E, który wykorzystuje inteligentne aparaty umożliwiające komunikację cyfrową.

Infrastruktura dystrybucyjna oparta na rozwiązaniach wdrożonych w MultiCell-E będzie kompatybilna z rozwiązaniami konwencjonalnymi, a przy tym stworzy rozwiązanie systemowe, które spełni coraz bardziej restrykcyjne parametry związane z jakością dostaw energii elektrycznej.

Efektem projektu realizowanego przez JM-Tronic będzie bezobsługowa, cyfrowa rozdzielnica SN, której podzespoły umożliwią realizację funkcji zabezpieczeniowych, sterowniczych i automatyk autodiagnostycznych z wykorzystaniem łączy cyfrowych, lecz także szerokie możliwości w zakresie komunikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Morel, Partner publikacji: Centrum inteligentnego rozwoju

Polecane