Inwestorzy coraz bardziej lubią poniedziałki

Anna Palczewska
opublikowano: 21-07-2009, 00:00

Niezły początek tygodnia dla inwestorów. Rosły indeksy w Europie, zazieleniło się na parkietach USA. Sygnałem do zakupów był też wzrost indeksów w Azji.

Dobre wieści płynęły z samych spółek. Amerykańska CIT Group, instytucja specjalizująca się w kredytowaniu małych i średnich spółek, uzyskała z sektora prywatnego 3 mld USD. To może uratować ją przed bankructwem. Papiery CIT notowane we Frankfurcie zyskały 80 proc. i przyczyniły się do wzrostów notowań spółek finansowych. Rósł kurs brytyjskiego Lloydsa, który prawdopodobnie pokaże dodatni wynik z I półrocza. Poniedziałek był dobrym dniem Continentala. Cięcie kosztów pomogło. Przychody przed opodatkowaniem w II kwartale wyniosły 38,8 mln euro. Powodzeniem cieszyły się papiery Royal Dutch Shell, dzięki drożejącej ropie, a także GlaxoSmithKline, bo "Sunday Telegraph" poinformował o dobrych perspektywach sprzedażowych spółki na 2010 r. O ponad 3,5 proc. podskoczył kurs Deutsche Post. "Die Welt" podał, ze internetowa działalność spółki może w tym roku przynieść zysk przed opodatkowaniem w wysokości 1,38 mld euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy