iTutorGroup szuka 1500 lektorów

opublikowano: 06-04-2017, 22:00

Wirtualna szkoła z Tajwanu zatrudni w Polsce nauczycieli angielskiego. Będą uczyć na całym świecie, głównie Chińczyków.

Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów z najlepszą znajomością angielskiego, wynika z danych EF EPI English Proficiency Index. Nic dziwnego, że biuro otwiera tu tajwańska iTutorGroup, spółka oferująca naukę online, która na stronie internetowej chwali się, że jest największą szkołą języka angielskiego na świecie.

Ostrożne szacunki Polska Agencja Inwestycji i Handlu, której wiceprezesem jest Krzysztof Senger, mówi o 300 etatach, ale WorkService rekrutująca dla iTutorGroup podaje pięciokrotnie więcej.
Zobacz więcej

Ostrożne szacunki Polska Agencja Inwestycji i Handlu, której wiceprezesem jest Krzysztof Senger, mówi o 300 etatach, ale WorkService rekrutująca dla iTutorGroup podaje pięciokrotnie więcej. ARC

— Projekt jest wyjątkowy, ponieważ miejsca pracy, które stworzy ten tajwański inwestor, są wirtualne. W centrum szkoleniowympracować mogą osoby z dowolnego miejsca Polski — mówi Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. PAIH podaje, że iTutorGroup zatrudni 300 lektorów.

Jednak spółka WorkService, która odpowiada za rekrutację, poszukuje 1500 nauczycieli angielskiego. Agencja szuka osób ze znajomością angielskiego na poziomie zaawansowanym. Certyfikaty, kierunkowe wykształcenie ani doświadczenie zawodowe nie są konieczne. Polscy nauczyciele będą prowadzić lekcje dla uczniów z całego świata, przede wszystkim z Chin.

Ich zadaniem będzie także zlecanie prac domowych i budowanie relacji z uczniami. Nauczyciel nie sprawdza ćwiczeńi prac domowych ani nie musi przygotowywać materiałów do lekcji. Zatrudnione osoby będą pracować zdalnie, dlatego potrzebny jest dostęp do internetu do przeprowadzenia lekcji przez komputer z użyciem kamery, mikrofonu i słuchawek. Predyspozycje do prowadzenia zajęć z angielskiego zostaną sprawdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej online.

— Rekrutacja odbywa się za pomocą interaktywnej platformy IT umożliwiającej wstępną selekcję kandydatów na podstawie nagrań wideo. To pierwsza tego rodzaju innowacyjna forma rekrutacji, która skraca proces selekcji kandydatów, a także umożliwia sprawdzenie umiejętności posługiwania się narzędziami, które później będą niezbędne do wykonywania pracy lektora języka angielskiego online — mówi Agnieszka Dejneka, menedżer ds. projektów HR w Work Service’ie. Eksperci Works Service’u przyznają, że to świetna znajomość języków obcych przyciąga do Polski sektor nowoczesnych usług biznesowych, w którym pracuje 225 tys. osób.

— Coraz częściej rekrutacje do centrów BPO/SSC realizowane są wśród absolwentów studiów lingwistycznych, którzy bardzo dobrze znają języki obce. W wielu przypadkach merytoryczne wdrożenie w szczegóły działań zawodowych następuje już po przyjęciu do pracy — mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service’u. [MAG]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / iTutorGroup szuka 1500 lektorów