Izraelscy inwestorzy wstępnie zainteresowani akcjami GetBacku

opublikowano: 13-03-2018, 07:53
aktualizacja: 13-03-2018, 08:07

Fundusze z Izraela wyraziły wstępne zainteresowanie objęciem nowych akcji GetBacku.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack
Zobacz więcej

Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack

Potencjalnymi inwestorami są: Shavit Capital Fund z siedziba w Izraelu, Leumi Investment Services Inc. z siedzibą w USA (podmiot powiązany z Bank Leumi le Israel B.M. z siedzibą w Izraelu) oraz Cukierman & Co Investment House Ltd. z siedzibą w Izraelu.

Zarząd GetBacku podjął decyzję o rozpoczęciu z każdym z inwestorów negocjacji dotyczących objęcia nowych akcji. 

 W przypadku uzyskania zgody akcjonariuszy intencją zarządu jest przeprowadzenie podwyższenia kapitału spółki w dwóch transzach. Pierwsza transza zakłada emisję nie mniej niż 1 ale nie więcej niż 19.999.999 akcji zwykłych w formie subskrypcji prywatnej nie stanowiącej oferty publicznej. Druga transza przewiduje kolejne podwyższenie liczby akcji maksymalnie do 50.000.000 sztuk. Emisja ta będzie również miała charakter subskrypcji prywatnej, skierowanej do wybranych obecnych i nowych długoterminowych strategicznych inwestorów.

Akcje pierwszej transzy miałyby być przedmiotem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, przy czym akcje te stanowiłyby mniej niż 20 proc. dopuszczonych do obrotu na tym rynku regulowanym tożsamych akcji GetBack, wobec czego dopuszczenie akcji nie wymagałoby sporządzenia i udostępnienia do publicznej wiadomości prospektu emisyjnego.

Akcje wyemitowane w drugiej transzy zostaną dopuszczone do obrotu giełdowego po przejściu procedury przed Komisją Nadzoru Finansowego i zatwierdzenia prospektu emisyjnego. Obie transze zakładają prawo pierwszeństwa w objęciu akcji dla aktualnych akcjonariuszy posiadających co najmniej 0,5 proc. akcji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu