Jak przygotowujemy się do UE

Marta Biernacka
20-04-2004, 00:00

Tworzymy nowoczesną firmę

Podjęliśmy działania restrukturyzacyjne, zakończone wdrożeniem specjalizacji w poszczególnych zakładach. Głównym celem jest utrzymanie standardów jakościowych, sanitarnych i ekologicznych oraz wzrost sprzedaży. Utworzenie dużego i nowoczesnego przedsiębiorstwa ułatwi konkurencję na wspólnotowym rynku. Wszystkie zakłady Grupy Sokołów działają zgodnie z dobrą praktyką pod stałym nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej oraz wykorzystują system kontroli HACCP. W sierpniu 2002 r. Sokołów uzyskał certyfikat ISO 9001. Mamy też certyfikat jakości AQAP. Uprawnia on do dostaw żywności dla wojsk NATO. Utworzyliśmy centrum badania produktu w firmie, które opracowuje nowe technologie i ocenia walory smakowe. Jedna z naszych spółek Sokol-Ex powstała z myślą organizacji i czuwania nad eksportem.

Bogusław Miszczuk, prezes Sokołowa

Firma

Sokołów, jedno z największych na polskim rynku przedsiębiorstwo branży mięsnej, jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Do grupy należy pięć zakładów produkcyjnych i spółki zależne Igloomeat-Sokołów, Agro-Sokołów i Sokol-Ex. Przychody spółki w 2003 r. wyniosły 973,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Jak przygotowujemy się do UE