Jak wicepremier z gitarą zawojował internet

opublikowano: 05-10-2017, 11:21

Od doby polski Internet podbijają memy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim wkładające tematy gospodarcze w teksty różnych polskich przebojów. A zaczęło się od jednego zdjęcia zrobionego w studio katolickiego Radia Warszawa.

Viral, jakim stał się już hashtag #MorawieckiSings powstał jak większość virali: nie wiadomo dlaczego akurat teraz.

Wicepremier Morawiecki trzymał bowiem w rękach słynną już gitarę ponad miesiąc temu, bo 29 sierpnia w studiu Radia Warszawa. Wtedy też do sieci dostało się po raz pierwszy jego zdjęcie z tym instrumentem. Gitara należy do dziennikarza i internetowego wydawcy tego radia, Piotra Wojtowicza, który żałuje, że nie był świadkiem krótkiego, nieoficjalnego "występu" ministra finansów, bo był za ścianą w newsroomie.

Okoliczności były dosyć zwyczajne.

- Wicepremier Morawiecki przyjechał do nas nagrać rozmowę, która miała być emitowana następnego dnia. Gdy wszedł do studia, zobaczył stojącą tam od dłuższego czasu moją gitarę, spytał czy może pograć i chwilę sobie brzdąkał. Jedno zdjęcie zrobił jeden z księży dyrektorów naszej stacji, drugie - jeden z towarzyszących wicepremierowi urzędników. Już kilka godzin po „występie” wrzuciłem tę pierwszą fotografię na Twittera no i się zaczęło - relacjonuje Piotr Wojtowicz. Tweet od razu cieszył się olbrzymią popularnością i był najczęściej podawanym dalej i komentowanym wpisem w historii jego profilu na Twitterze.

Prawdziwy boom zaczął się jednak około dobę temu, gdy ktoś wymyślił hashtag #MorawieckiSings i oznaczył nim stworzony przez siebie mem. W ciągu doby właśnie ten hashtag stał się 4. najpopularniejszym obecnie w polskim internecie, zaś kolejne wariacje na temat "Morawiecki śpiewa" zalały media społecznościowe.
Najczęściej pada w nich temat VATu, podatków i budżetu. Dominują polskie przeboje, choć nie zabrakło również zagranicznych hitów.

>>Wyświetl galerię memów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jak wicepremier z gitarą zawojował internet