Jakość, czyli bezpieczeństwo

Mateusz Gawin, analityk Bankier.pl
opublikowano: 25-04-2018, 22:00

GALA ZŁOTY BANKIER: Choć wśród zwycięzców rankingu „Złoty Bankier” pojawiły się inne marki bankowe niż rok temu i po raz pierwszy także fintechy, to wyzwania na kolejny rok wydają się jednakowe dla całej branży.

Podczas tegorocznej gali wręczenia nagród kilkakrotnie padło ze sceny hasło „bezpieczeństwo jest najważniejsze”.

WRAŻLIWY JAK MBANK: Jury i internauci oceniali w tym roku szesnaście projektów CRS-owych, zgłoszonych przez czternaście banków. Nagrodę odebrała Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.
Wyświetl galerię [1/14]

WRAŻLIWY JAK MBANK: Jury i internauci oceniali w tym roku szesnaście projektów CRS-owych, zgłoszonych przez czternaście banków. Nagrodę odebrała Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku. Fot. Marek Wiśniewski

— Wszystko, co robimy razem z innymi bankami — rozwój aplikacji mobilnych czy ciągła poprawa serwisów internetowych — nie ma sensu, jeżeli nasi klienci nie będą czuli się tam bezpieczni. Jeśli im nie zapewnimy tego bezpieczeństwa, klientów po prostu w tych kanałach nie będzie — mówił Cezary Kocik, wiceprezes ds. bankowości detalicznej mBanku. Bezpieczeństwo ma jednak znaczenie nie tylko w przypadku kanałów zdalnych, ale też bezpośredniego kontaktu z klientem. Dyskrecja i troska o dane osobowe odwiedzających placówki konsumentów także pełnią dużą rolę w sposobie postrzegania banku — szczególnie w obliczu unijnych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych, które wejdą w życie za miesiąc.

— Bezpieczeństwo jest kluczową wartością nie tylko w bankowości elektronicznej, ale w każdym aspekcie współpracy klienta z bankiem — podsumował Wojciech Rybak, członek zarządu Banku Millennium. Do bezpieczeństwa sprowadza się pojęcie jakości w obsłudze bankowej na każdym szczeblu kontaktu z klientem. Jednocześnie banki przekonują, że w tej kategorii wciąż nie powiedziały ostatniego słowa. W tej rywalizacji broni nie zamierzają składać także fintechy.

— Bezpieczeństwo decyduje o możliwościach rozwoju w kraju i za granicą — powiedział Piotr Kulczewski, prezes wyspecjalizowanej w internetowej wymianie walut spółki Currency One.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Gawin, analityk Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy