Czytasz dzięki

Jeśli Sylwester to w tropikach

AD
opublikowano: 27-12-2012, 10:20

Polacy, gdyby tylko mogli, najchętniej Sylwestra spędziliby na tropikalnej wyspie – to wniosek z badań „sylwestrowych” przeprowadzonych na początku grudnia przez Instytut badawczy SW Research. A na wyjazdy w tropiki ciągle są wolne miejsca!

Rzeczywistość sylwestrowa Polaków jest od ich marzeń oddzielona grubą ścianą chudego portfela. Badania SW Research przeprowadzone na zlecenie marki Smirnoff Black jasno pokazują, że na zorganizowaną imprezę w klubie lub hotelu, nie mówiąc o sylwestrowym wyjeździe wybierze się w tym roku ledwie 10 proc. ankietowanych.

Najtańszą tropikalną wyspą na Sylwestra jest aktualnie Cypr. Dwutygodniowy pobyt w hotelu w cypryjskiej Larnace kosztuje mniej niż 3 dni w Barcelonie (FOT. Wikipedia)
Najtańszą tropikalną wyspą na Sylwestra jest aktualnie Cypr. Dwutygodniowy pobyt w hotelu w cypryjskiej Larnace kosztuje mniej niż 3 dni w Barcelonie (FOT. Wikipedia)
None
None

W tym czasie większość, bo aż 47 proc. będzie się bawić w domu znajomych, gdyż na cel sylwestrowy może przeznaczyć jedynie do 300 zł łącznie.  W tej kwocie muszą się zmieścić wydatki na alkohol (średnio 75 zł), koszt uczestnictwa w zabawie (53 zł), jedzenie (37 zł), transport (42 zł), wystrzałowy strój (45 zł) i fajerwerki (ok. 10 zł).
Tymczasem Sylwester, o którym marzy większość ankietowanych (27 proc.) powinien odbyć się na tropikalnej wyspie lub przynajmniej w górach lub nad morzem (15 proc.). O jachcie czy urlopie w lodowym hotelu marzy zaledwie 5 proc. badanych.

Czemu więc nie zrealizować marzeń i nie skorzystać z sylwestrowej oferty last minute w biurach podróży? Najpopularniejsze portale turystyczne, skupiające u siebie oferty różnych biur mają jeszcze dziś, na 4 dni przed ostatnim dniem roku, ciągle mnóstwo propozycji! Najtańsze są oczywiście te z transportem własnym, ograniczające się jednak do wyjazdów krajowych oraz na bliską zagranicę. Ceny czterodniowych wyjazdów z datą początkową 28 grudnia zaczynają się od 736 zł od osoby.

Dla osób, które chcą połączyć powitanie Nowego Roku z zimowym wyjazdem do ciepłych krajów także nie brakuje ofert, nawet takich zaczynających się dopiero 29 czy 30 grudnia.

Najtańszą „tropikalną wyspą” dostępną ciągle w sprzedaży jest Cypr, na który można pojechać z Itaką (oferta przez Travel Planet.pl) już za 1889 zł od osoby. Cena obejmuje przelot, 2-tygodniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu z 2 posiłkami dziennie. To zdecydowanie bardziej opłacalna wycieczka niż Sylwester marzeń w Londynie (2050 zł za 3 dni), Barcelonie (2190 zł/3 dni) czy Paryżu (2290 zł/3 dni).

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane