Jest bez rąk, stworzył grę

Karol Kopańko
opublikowano: 29-09-2014, 00:00

Choć Maksymilian Strzelecki urodził się bez rąk, to programuje gry komputerowe.

Pasję do tworzenia gier obudził w nim znajomy dziadka, który wyjaśniał tajniki działania komputera i języków programowania. Dziś Maksymilian jest 21-letnim studentem informatyki na Politechnice Koszalińskiej i z komputerowymi peryferiami radzi sobie dobrze.

Maksymilian Strzelecki
ARC

— Posługuję się normalną klawiaturą i myszką, tylko używam do tego stóp. To kwestia uwagi, czasu i cierpliwości — mówi Maksymilian. Jest samoukiem, który większość wiedzy i doświadczenia zawdzięcza ciężkiej pracy. Znajduje także czas na relaks — jest regularnym graczem w sieciową grę „Counter Strike: Global Offensive”. Obecnie wraz z piątką przyjaciół i studiem One More Level współtworzy wieloosobową grę akcji „Warlocks”. Do dokończenia prac potrzebne są jednak dodatkowe fundusze. Na portalu crowdfundingowym Wspieram.to otrzymali ponad 3 tys. zł, a na koncie z amerykańskiego Kickstartera na tydzień przed zakończeniem akcji jest prawie 17 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Kopańko

Polecane