Johnson & Johnson zadba o siebie w Warszawie

opublikowano: 10-07-2018, 22:00

90 osób będzie pracować w centrum B+R firmy. Polska wygrała m.in. strefą czasową.

Pierwsze naukowo-badawcze centrum doskonałości sektora konsumenckiego w historii Johnson & Johnson zostanie dziś otwarte w Warszawie. Globalne Centrum Badań i Rozwoju Biomedycznej Informacji Sektora Konsumenckiego (CoBIC) do końca tego roku będzie zatrudniać 20-40 osób, a do końca 2019 r. — 90. Tyle firma deklaruje, ale zlokalizowane w Wiśniowy Business Park centrum pomieści nawet 120 osób.

— Rozważamy możliwość rozwoju centrum w przyszłości, jednak na ten moment jest zbyt wcześnie, by powiedzieć, kiedy to nastąpi — mówi Jean- -Franćois Porracchia, który odpowiada za opracowanie strategii i działanie CoBIC.

Idealny czas

CoBIC będzie współdzielił powierzchnię z innymi zespołami zatrudnionymi w Johnson & Johnson, m.in. z firmy Janssen i działów sprzętu medycznego. Na jego czele stoi Barbara Smela, szefowa działu regulacji prawnych w Johnson & Johnson Consumer na Europę Środkową i Wschodnią. Pracownicy centrum zajmą się rozwojem, rejestracją i wprowadzaniem do sprzedaży na całym świecie nowych produktów z obszaru zdrowia i higieny. Zapewnią wsparcie w obszarach regulacji, operacji klinicznych, laboratoryjnych systemów informacyjnych oraz spraw medycznych.

— Polska ma niezwykle utalentowanych pracowników i jest miejscem, w którym nieustannie rozwijają się innowacje. Dodatkowo, godziny pracy w Polsce nakładają się na godziny pracy we wszystkich naszych centrach badawczo-rozwojowych na świecie, co zdecydowanie pomaga w globalnej integracji i usprawnieniu pracy — mówi Frank Konings, dyrektor operacyjny Johnson & Johnson Consumer.

Warszawskie centrum będzie 9. ośrodkiem B+R firmy na świecie. Łącznie w tych centrach zlokalizowanych w USA (dwa), Francji, Szwecji, Chinach, Singapurze, Indiach i Brazylii pracuje 2 tys. osób.

Modna stolica

— Tworzenie innowacji jest jednym z kluczowych celów nowej strategii dla Warszawy do roku 2030. Tym bardziej cieszy nas, że kolejna duża firma zdecydowała się skorzystać z potencjału naukowo-badawczego miasta — mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W wyborze lokalizacji zespół Jean-Franćoisa Porracchii wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która pracuje nad ściągnięciem do Polski 18 projektów B+R.

— Rozpatrywane były także Rumunia, Armenia i Czechy. W Polsce rozważane były również Kraków i Poznań — mówi Jean-Franćois Porracchia.

W Warszawie w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, który obejmuje też badania i rozwój, pracuje 51,3 tys. osób. Więcej jest tylko w Krakowie — 64 tys. W stolicy działa 210 centrów BPO, SSC, IT i B+R, najwięcej w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu