JW Construction rezygnuje z giełdy

Agnieszka Janas, Patrycja Otto
08-07-2003, 00:00

Janusz Wojciechowski, prezes JW Construction, zapowiedział rezygnację spółki ze starań o debiut na warszawskiej giełdzie. Pod koniec 2002 r. JW Construction złożył wniosek do KPWiG o dopuszczenie do publicznego obrotu akcji spółki. Jednak 21 lutego 2003 r. poprosił o zawieszenie postępowania, na co otrzymał zgodę 25 marca. Oznacza to, że w ciągu trzech lat może wnieść jeszcze o przywrócenie postępowania. Obecne stanowisko właściciela spółki wskazuje na brak zainteresowania tą formą pozyskiwania kapitału.

— Giełda nie zapewni nam potrzebnych do rozwoju środków, natomiast procedury, jakie trzeba przejść, nie są warte profitów — mówi Janusz Wojciechowski.

Potwierdził fakt poszukiwania przez spółkę partnera strategicznego. Jego wejście do spółki umożliwiłoby realizację projektów w kraju oraz wyjście poza granice Polski.

— Ciągle prowadzimy rozmowy z poważnymi partnerami — twierdzi Janusz Wojciechowski.

Prezes nie podał wielkości pakietu akcji, jaki byłby skłonny oddać partnerom, ani z kim obecnie negocjuje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas, Patrycja Otto

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / JW Construction rezygnuje z giełdy