Kaczyński: PiS nie zgodzi się na podatek liniowy

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 21-07-2005, 09:36

Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to nie zgodzi się na wprowadzenie podatku liniowego. Gość "Sygnałów Dnia" uważa jednak, że możliwa jest koalicja rządowa pomiędzy jego partią - Prawem i Sprawiedliwoącią a Platformą Obywatelską, dla której podatek liniowy stanowi podstawę zmian gospodarczych.

Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to nie zgodzi się na wprowadzenie podatku liniowego. Gość "Sygnałów Dnia" uważa jednak, że możliwa jest koalicja rządowa pomiędzy jego partią - Prawem i Sprawiedliwoącią a Platformą Obywatelską, dla której podatek liniowy stanowi podstawę zmian gospodarczych.

Kaczyński zwrócił uwagę, że PO jako partia liberalna stawia na wspieranie ludzi zamożniejszych. Tymczasem PiS, jak przekonywał prezydent Warszawy, ma silniejsze nastawienie socjalne. Podkreślił jednak, że koalicje takich ugrupowań często w Europie występują i sprawnie funkcjonują. Gość "Sygnałów Dnia" uważa, że wprowadzenie podatku liniowego byłoby elementem budowy "Rzeczpospolitej dla zamożnych". Według niego, proponowana przez Platformę 15-procentowa stawka podatku spowodowałaby ogromne zyski małej grupy ludzi, ze szkodą dla wiekszości Polaków.

Kaczyński zapewnił, że PiS tez chce obniżać podatki, jednak w taki sposób, który nie zagrażałby świadczeniom społecznym, takim jak emerytury.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kaczyński: PiS nie zgodzi się na podatek liniowy