Kalejdoskop Pulsu 21 lipca 2005

(Marek Druś)
21-07-2005, 07:32

Lokalne władze powoli oddają zarządzanie szpitalami w prywatne ręce. Ci, którzy już to zrobili, sami dziwią się, dlaczego tak późno. Zarząd Powiatu w Ostródzie już trzeci raz poszukuje inwestora do powiatowego szpitala. Radni chętnie oddadzą nawet 74 proc. udziałów w spółce szpitalnej, której jedynym właścicielem jest dziś powiat.

Lokalne władze powoli oddają zarządzanie szpitalami w prywatne ręce. Ci, którzy już to zrobili, sami dziwią się, dlaczego tak późno. Zarząd Powiatu w Ostródzie już trzeci raz poszukuje inwestora do powiatowego szpitala. Radni chętnie oddadzą nawet 74 proc. udziałów w spółce szpitalnej, której jedynym właścicielem jest dziś powiat. Więcej na ten temat w czwartkowym "Pulsie Biznesu" lub tutaj. 

Przez ostatni rok paliwo podrożało już o prawie 33 proc. Zmiany cen paliw mają się nijak do stawek transportowych. Bardzo duże rozdrobnienie polskiego rynku transportu międzynarodowego oraz nadpodaż usług powodują walkę cenową i ich zaniżanie. — Ta sytuacja odbija się niekorzystnie na wynikach finansowych firm transportowych i może doprowadzić do upadku nie tylko małych, ale nawet dużych graczy - sygnalizuje Andrzej Szymański, dyrektor handlowy spółki Dartom. Więcej w dodatku Pulsu Biznesu "Transport i Logistyka".  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Kalejdoskop Pulsu 21 lipca 2005