Kalejdoskop Pulsu – 28 kwietnia 2006

(Tadeusz Stasiuk)
28-04-2006, 08:07

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) wspólnie z warszawską Prokuraturą Okręgową bada podejrzenie działania na szkodę skarbu państwa przez zarząd Fundacji Fundusz Współpracy (FFW), która pośredniczy w organizacji zamówień ze środków unijnych. Chodzi o organizację przetargów ze środków Phare, które tylko w 2005 r. FFW zorganizowała na blisko 100 mln EUR.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) wspólnie z warszawską Prokuraturą Okręgową bada podejrzenie działania na szkodę skarbu państwa przez zarząd Fundacji Fundusz Współpracy (FFW), która pośredniczy w organizacji zamówień ze środków unijnych. Chodzi o organizację przetargów ze środków Phare, które tylko w 2005 r. FFW zorganizowała na blisko 100 mln EUR. Według informacji „PB”, jednym z głównych wątków sprawy są problemy z przetargami na zakup testów wykrywających BSE u krów. „PB” szeroko opisywał problemy z przetargami i kontraktami na testy, w wyniku których Polska straciła na początku roku możliwość wykorzystania 12 mln EUR. Więcej w piątkowym „Pulsie Biznesu” i tutaj.

CEZ, kontrolowany przez państwo czeski narodowy koncern energetyczny z pierwszej europejskiej dziesiątki, nie ustaje w wysiłkach, żeby zbudować sobie silną pozycję na polskim rynku. Ma mu w tym pomóc równoległe notowanie na giełdach praskiej i warszawskiej, choć — jak zapewnia Kamil Cermak, szef CEZ na Polskę — u podstaw decyzji o wejściu na nasz parkiet legło przekonanie o sile polskiego rynku kapitałowego. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kalejdoskop Pulsu – 28 kwietnia 2006