Kandydat w centrum uwagi

KOMENTARZ PARTNERA STRATEGICZNEGO: TOMASZ ŚLĘZAK, wiceprezes Work Service’u
opublikowano: 22-06-2016, 22:00

Od wielu miesięcy doświadczamy w Polsce rynku kandydata. Jego przyczyną jest dobra koniunktura gospodarcza, która przekłada się na ogromny popyt na pracowników. Obecnie mamy za sobą najlepszą wiosnę na rynku pracy od 25 lat, która zaowocowała stopą bezrobocia wynoszącą 9,5 proc., a prognozy wskazują na dalsze obniżanie tych poziomów. Efektem tych zjawisk są rosnące trudności w pozyskiwaniu pracowników. O tym zjawisku mówi już co trzecia firma. To powoduje również zmianę podejścia pracodawców do procesów rekrutacyjnych i większe skupienie się nad inwestycjami w kapitał ludzki. Dziś to kandydaci są w centrum uwagi, przez co zyskali silniejszą pozycję na rynku pracy. W wielu branżach i regionach kraju to oni dyktują warunki. Dlatego w ramach konkursu „Siła Przyciągania” chcieliśmy skupić się na dobrych praktykach, jakie stosują dziś polscy przedsiębiorcy, aby przyciągać pracowników.

Już co trzecia firma sygnalizuje trudności w pozyskiwaniu pracowników.

Zależy nam na tym, aby nie był to kolejny konkurs wyróżniający wyłącznie kampanie employer brandingowe, ale platforma do wskazywania unikalnych rozwiązań rekrutacyjnych, wdrożeniowych i nastawionych na utrzymanie pracowników w firmie. Szukamy przedstawicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorców, którzy zrozumieli, że rozwój ich biznesu jest możliwy tylko dzięki najlepszym kadrom. Chcemy wyłonić ambasadorów nowego rynku pracy, którzy najlepiej odnaleźli się w zmieniających się realiach, a także wdrożyli efektywne mechanizmy z zakresu HR. Ich przykłady mogą stać się wzorem i inspiracją dla pozostałych uczestników rynku. Bo przyszłość, bez zaangażowania pracodawców i dobrych narzędzi skierowanych do kandydatów, nie istnieje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOMENTARZ PARTNERA STRATEGICZNEGO: TOMASZ ŚLĘZAK, wiceprezes Work Service’u

Polecane