Kęty zarobią 90 mln zł

GRA
opublikowano: 28-10-2010, 00:00

Miniony kwartał udał się tak dobrze, że cały rok będzie ponad plan.

Miniony kwartał udał się tak dobrze, że cały rok będzie ponad plan.

Producent profili aluminiowych ma za sobą najlepszy kwartał w historii. Rekordowe przychody sięgnęły 341 mln zł (wzrost o 14 proc. w porównaniu z 2009 r.), a zysk netto wyniósł 37,2 mln zł (+15 proc.).

— Po prostu trzy największe segmenty odnotowały kilkudziesięcioprocentowy wzrost obrotów. Marże, w porównaniu z II kw. 2010 r., też wzrosły — mówi Adam Piela, członek zarządu Kęt.

W segmencie wyrobów wyciskanych widać ożywienie, najwyraźniej w budownictwie, motoryzacji i w transporcie.

— Zaskakująco dobrze wypadł segment systemów aluminiowych, i to mimo że rynek nie był szczególnie korzystny. Pomogło nam zbliżające się EURO 2012, a także zwrócenie się w kierunku drobnych klientów — tłumaczy Dariusz Mańko, prezes Kęt.

Tradycyjnie dobrze poradził sobie segment opakowań. I to mimo wprowadzenia przez Kęty podwyżek cen (wynikają ze wzrostu cen surowców, np. papieru i PET).

— Zwiększamy sprzedaż do największych koncernów. Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z kawową marką Nescafe i lodowymi, m.in. Nestle i Manhattan. Nawiązaliśmy też współpracę z McDonald’sem — podkreśla Dariusz Mańko.

W efekcie Kęty podwyższyły całoroczne prognozy finansowe. Szacunki dotyczące skonsolidowanego zysku netto wzrosły o około 10 proc., do 89,5 mln zł.

— Przyszły rok będzie raczej stabilny. Znaczącą poprawę planujemy jedynie w segmencie usług budowlanych. Już teraz widać, że portfel zamówień na 2011 r. jest wyraźnie większy od tegorocznego — twierdzi Dariusz Mańko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane