KNF o dywidendowych komunikatach Synthosu

opublikowano: 22-11-2016, 13:04

Rynkowy nadzorca nie widzi podstaw do podejmowania działań w stosunku do Synthosu w związku z dużymi wahaniami kurs na poniedziałkowej sesji.

Przypomnijmy: Synthos przed godziną 16. opublikował komunikat o odwołaniu polityki dywidendowej, ogłoszonej w 2013 r. Kurs zareagował spadkiem o 4 proc., ale notowania poszły w górę już 10 minut później, kiedy pojawił się kolejny komunikat - tym razem o decyzji zarządu o wypłacie w grudniu zaliczki na poczet dywidendy za 2016 r. 

Zobacz więcej

KNF

SZYMON LASZEWSKI/FORUM

Czytaj więcej: 10 minut, które wstrząsnęło kursem Synthosu>>

- Nie widzimy podstaw do podejmowania działań w stosunku do spółki. Przepisy nakazują podawanie informacji niezwłocznie, zatem może nastąpić to również w czasie sesji. Podawanie ich w dwóch oddzielnych komunikatach nie powoduje naruszenia. Co więcej, są to dwie różne informacje poufne, a łączenie kilku różnych informacji w jednym komunikacie, o ile nie wynika to z charakteru informacji (np. projekt uchwał na WZA czy już podjęte uchwały) nie jest właściwe, gdyż może prowadzić do swego rodzaju "ukrycia" właściwej informacji - mówi serwisowi pulsinwestora.pl Jacek Barszczewski, szef departamentu komunikacji społecznej w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak dodaje, standardowo sprawdzone zostanie natomiast to, czy mogło dojść do ewentualnego wykorzystania informacji poufnej o planowanej zaliczce na dywidendę.

Dziś kurs Synthosu rośnie o niespełna 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy