KNF wszczęła postępowanie ws. XTB

opublikowano: 17-11-2017, 15:22
aktualizacja: 17-11-2017, 15:23

XTB poinformował, że Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne, związane z podejrzeniem naruszenia przepisów w obszarze świadczenia usług na rzecz klientów oraz organizacją i funkcjonowaniem systemów transakcyjnych.

"Wskazane przez Komisję naruszenia pokrywają się z nieprawidłowościami oraz uchybieniami zawartymi w protokole kontroli Komisji w zakresie sprawdzenia zgodności z przepisami prawa oraz regulacjami wewnętrznymi, która zakończyła się we wrześniu 2016 roku" - podano.

W ocenie spółki wskazane przez komisję naruszenia są bezpodstawne i nie znajdują potwierdzenia w stanie faktycznym.

"Intencją Emitenta jest przedstawienie Komisji wyjaśnień merytorycznych oraz prawnych wskazujących bezpodstawność naruszeń wskazanych przez Komisję" - podało XTB.

To kolejny krok KNF po skierowaniu sprawy do prokuratury. W poniedziałek napisaliśmy o tym w "PB". Według naszych informacji, KNF nie ma wątpliwości: giełdowy dom maklerski  dopuścił się oszustwa na szkodę swoich klientów szacowanego na 8 mln zł do 23,5 mln zł. Czytaj więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane