Kolejna tura dofinansowania infrastruktury

opublikowano: 08-07-2018, 22:00

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, podpisał z przedstawicielami samorządów umowy na dofinansowanie budowy lub modernizacji sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ujęć wody.

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, podpisał z przedstawicielami samorządów umowy na dofinansowanie budowy lub modernizacji sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ujęć wody. Siedem gmin otrzymało dofinansowanie w wysokości od 0,4 mln zł do blisko 2 mln zł. Obecna pula unijnych pieniędzy to łącznie około 8,3 mln zł.

W ramach unijnego wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20 z dofinansowania skorzystało już w latach 2016 i 2017 r. 50 projektów z 73, które przeszły weryfikację. Marszałek zaznaczył, że realizacja kolejnych projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej była możliwa dzięki oszczędności w programie i pozytywnemu kursowi euro.

8 mln zł Takie dofinansowanie z UE otrzyma siedem świętokrzyskich gmin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu