Kolejny hotel Best Western w Polsce

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 27-11-2012, 00:00

Sieć hotelowa Best Western rozbudowuje swoją bazę na Śląsku. W 2014 r. dołączy do niej Browar Mariacki w Katowicach.

W trzygwiazdkowym hotelu będzie 46 pokoi oraz zaplecze konferencyjne. Jego główną atrakcją będzie browar. Goście będą mogli śledzić produkcję piwa z hotelowej restauracji. Idealną lokalizacją okazała się ulica Mariacka. Ostatecznie wybór padł na modernistyczną kamienicę łączącą tradycje hotelarskie i piwne. W XIX w. mieściła się tu piwiarnia browaru L. Handlera, później skład piwny browaru Szwede, a w latach 30.

Hotel Europejski. Po II wojnie światowej zmienił nazwę na Hotel Śląski, a następnie popadł w ruinę i ostatecznie w latach 90. został zamknięty. Od kilkunastu lat budynek nie był użytkowany. Zakres koniecznych prac remontowych obejmie m.in. wymianę wszystkich instalacji, burzenie ścian wewnętrznych i pogłębianie piwnic. Dodatkowo dobudowana zostanie część restauracyjna.

Inwestorzy otrzymali już pozytywną decyzję środowiskową, a przygotowywanie projektów dobiega końca. Przetarg na prace budowlane zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Koszt modernizacji szacowany jest na około 10 mln zł. Inwestorem jest spółka Browar Mariacki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu