Koń sprzedany za 11 mln EUR

DI, PAP
21-09-2013, 08:29

Australijska amazonka Edwina Tops-Alexander będzie dosiadać najdroższego konia na świecie - Palloubet d'Halong. Za dziesięcioletniego wałacha, jego nowy, nieujawniony z nazwiska właściciel zapłacił 11 milionów euro.

Dotychczasowym posiadaczem konia był mieszkający w Bazylei szwajcarski przedsiębiorca Georg Kaehny. Na Palloubet d'Halong startowała od czterech lat jego rodaczka Janika Sprunger.

Źródło: Istockphoto
Zobacz więcej

Źródło: Istockphoto

26-letnia amazonka, rywalizująca w skokach przez przeszkody, była na nim druga w konkursie Grand Prix prestiżowych zawodów w Akwizgranie. Także dwa razy miała bezbłędny przejazd w zawodach Pucharu Narodów, a w mistrzostwach Europy uplasowała się na siódmym miejscu.

Palloubet d'Halong jest synem mistrza olimpijskiego oraz trzykrotnego najlepszego konia zawodów Pucharu Świata słynnego Baloubet du Rouet.

W 2011 roku doszła do skutku podobna wysoka transakcja, gdy specjalizującego się w ujeżdżeniu ogiera Totilasa sprzedano za 10 milionów euro. Nie osiągnął on jednak spodziewanych sukcesów i powierzono mu rolę reproduktora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Koń sprzedany za 11 mln EUR