Koncern Coty miał słabszy kwartał

Tasdeusz Stasiuk
opublikowano: 09-02-2021, 13:38

Znany producent kosmetyków, amerykańska firma Coty odnotowała słabą końcówkę 2020 r. Firma borykała się ze spadkiem popytu z uwagi na obostrzenia wymuszone nową falą zachorowań na Covid-19, informuje Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Koncern w którego portfelu znajduje się m.in. luksusowa marka Gucci, znana m.in. ze szminek i perfum Burberry wypracowała w okresie październik- grudzień przychody netto z działalności kontynuowanej o wartości 1,42 mld USD, co oznacza ich spadek o około 16 proc.

Firma podała, że sprzedaż produktów kosmetycznych na głównych rynkach, w tym w Ameryce Północnej i Europie, została mocno dotknięta nową falą infekcji koronawirusem, co nie tylko doprowadziło do konieczności zamknięcia części sklepów, ale pozostawiła klientów w domach.

W grudniu Coty, która działa na rynku od 1904 r. sprzedała większościowy udział w swoim pionie profesjonalnych i detalicznych środków do pielęgnacji włosów amerykańskiej firmie zajmującej się wykupem KKR & Co.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane