Koncerny paliwowe przeceniły indeksy

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 13-12-2001, 00:00

Zgodnie z prognozami analityków, środowa sesja na europejskich parkietach została zdominowana przeceną spółek farmaceutycznych. Mimo nie najlepszego otwarcia, wzrosty kursów spółek high-tech pozwoliły indeksom na niewielką aprecjację.

Jednak jeszcze przed południem doszło do zmiany trendu i rynki strefy euro zaczęły zniżkować. Sygnał do przeceny dały koncerny paliwowe z takimi gigantami na czele, jak TotalFinaElf, Shell czy Royal Dutch. Korekta wyceny sektora to odpowiedź inwestorów na wtorkowy komunikat Amerykańskiego Instytutu Paliw, który poinformował o znacznym wzroście zapasów ropy.

Dopiero dosyć udane otwarcie sesji za oceanem tchnęło w inwestorów nieco optymizmu, w efekcie czego główne indeksy zaczęły odrabiać straty.

Niestety, ten pozytywny trend nie był w stanie objąć całego rynku. Nadal mocno spadała wycena niemieckiego producenta chipów Infineonu. Tłumaczyć to należało reakcją rynku na prośbę zarządu skierowaną do akcjonariuszy o wyrażenie zgody na wypuszczenie skonwertowanych obligacji o wartości 1 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Koncerny paliwowe przeceniły indeksy