Kontrakty zapowiadają wzrosty na Wall Street

opublikowano: 29-04-2021, 13:39

Publikacja dobrych wyników kwartalnych przez blue chipy oraz zapowiedź kolejnego programu wydatków rządu wyraźnie poprawiła nastroje inwestorów. Nie przeszkadza im nawet wzrost rentowności obligacji USA.

Po środowej sesji wyniki kwartalne opublikowały m.in. Apple, Facebook i Caterpillar. Okazały się lepsze niż oczekiwano i ich akcje drożeją w handlu międzysesyjnym. Nastroje inwestorów poprawił także prezydent Joe Biden, który w środowym wystąpieniu w Kongresie zapowiedział przeznaczenie 1,8 bln USD na wsparcie amerykańskich rodzin. Na nastroje inwestorów wpłynąć mogą jeszcze publikowane przed sesją dane makro. Liczba tzw. nowych bezrobotnych ma spaść według oczekiwań do 540 tys., najmniej od początku pandemii. Ważniejsze mogą okazać się jednak dane o wzroście PKB USA w pierwszym kwartale. Rynek oczekuje 6,1 proc.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o 0,4 proc., kontrakt na S&P500 zwyżkował o 0,7 proc., a kontrakt na Nasdaq 100 szedł w górę o 1,0 proc. Rentowność obligacji 10-letnich USA rosła do 1,65 proc., a indeks dolara spadał o mniej niż 0,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane