Korekta stała się też udziałem ropy

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 24-01-2022, 21:33

Poniedziałkowa sesja zakończyła się korektą wyceny ropy. Jedną z przyczyn było umocnienie dolara, w którym surowiec jest wyceniany.

Oprócz tego przecena implikowana była zawirowaniami na rynkach finansowych wywołanym czynnikami geopolitycznymi i niepewnością związaną z działaniami Fed. Analitycy surowcowi podkreślają, że ropa, wraz z innymi cyklicznymi surowcami jak choćby miedź jest ofiarą ograniczania ryzyka przez inwestorów.

Kontrakty na ropę amerykańskiej odmiany WTI kończyły poniedziałkową sesję przecena o 2,2 proc. taniejąc o 1,83 USD i schodząc do poziomu 83,31 USD za baryłkę.

Mimo korekty perspektywy dla ropy pozostają optymistyczne, zaś eskalacja napięć na Ukrainie i w Rosji stanowić może pretekst do gwałtownych wzrostów cen ropy i gazu, gdyż Europa stara się zapewnić dostawy energii.

fot. John R Perry/Pixabay
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane