Kosz: W 2006 roku poprawa wyników Macrosoftu

Polska Agencja Prasowa SA
13-12-2005, 20:38

Producent oprogramowania MacroSoft zakończy 2005 rok wynikami zbliżonymi do tych z 2004 roku, natomiast w 2006 roku zapowiada dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów i poprawę rentowności - poinformował PAP prezes spółki Sławomir Kosz.

Producent oprogramowania MacroSoft zakończy 2005 rok wynikami zbliżonymi do tych z 2004 roku, natomiast w 2006 roku zapowiada dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów i poprawę rentowności - poinformował PAP prezes spółki Sławomir Kosz.

W 2004 MacroSoft miał 33,1 mln zł przychodów i 3,03 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach 2005 roku MacroSoft uzyskał 21,9 mln zł przychodów i 1,7 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie 2004 roku miał 24,2 mln zł przychodów i 3 mln zl zysku netto.

"Po wynikach listopada mogę powiedzieć, że odrabiamy słabe pierwsze półrocze, jeśli chodzi o przychody i wynik finansowy" - powiedział prezes.

Wzrost przychodów i rentowności w 2006 roku ma zostać osiągnięty m.in. dzięki przejęciu przez Macrosoft spółki Kamil. "Zakup Kamila na pewno wpłynie pozytywnie na skonsolidowany wynik Macrosoftu. Poza wzrostem przychodów poprawi się również rentowność" - powiedział Kosz.

"Dzięki tej spółce wejdziemy na rynek sprzedaży detalicznej, który do tej pory w Macrosofcie praktycznie nie istniał. Z jednej strony jest to poszerzenie naszej oferty, a z drugiej poszerzenie rynku" - dodał.

List intencyjny w sprawie zakupu spółki Kamil został podpisany przez Macrosoft w końcu listopada. Kosz poinformował, że spodziewa się podpisania umowy w przeciągu miesiąca.

Zakład Usług Informatycznych Kamil jest producentem oprogramowania dla punktów sprzedaży detalicznej. Przychody  firmy w okresie od stycznia do listopada 2006 roku wyniosły 2,5 mln zł.

Kosz zapowiedział, że od sfinalizowania zakupu spółki Kamil będzie zależała wielkość wypłaconej przez Macrosoft dywidendy z zysku za 2005 rok. "Jeżeli rozmowy się powiodą, będę rekomendował niższą dywidendę, ale możliwe, że rekomendacja ta będzie niewiele niższa od zeszłorocznej" - powiedział.

Z zysku za 2004 rok spółka wypłaciła 2,1 mln zł dywidendy, co dało 1,27 zł na akcję.

Macrosoft jest producentem oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem oraz rozwiązań wspomagających zarządzanie informacją. Jego klientami są małe i średnie firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kosz: W 2006 roku poprawa wyników Macrosoftu