Kotlinowski: Można uchwalić budżet w konstytucyjnym terminie

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
20-01-2006, 08:55

Zdaniem gościa Salonu Politycznego Trójki wciąż istnieje możliwość uchwalenia budżetu w konstytucyjnym terminie 31 stycznia. Poseł LPR dodał, że nie rozumie, dlaczego marszałek Sejmu Marek Jurek blokuje przyspieszenie prac nad budżetem.

Zdaniem gościa Salonu Politycznego Trójki wciąż istnieje możliwość uchwalenia budżetu w konstytucyjnym terminie 31 stycznia. Poseł LPR dodał, że nie rozumie, dlaczego marszałek Sejmu Marek Jurek blokuje przyspieszenie prac nad budżetem.

Kotlinowski wyraził obawę, że może chodzić o danie prezydentowi możliwości rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Gość Trójki zapewnił, że LPR będzie uczestniczyć w rozmowach z PiS-em na temat stworzenia parlamentarnego bloku popierającego mniejszościowy rząd Kazimierza Marcinkiewicza. Wyraził opinię, że w planie stabilizacyjnym PiS-u nie wszystkie rozwiązania są doskonałe. Powiedział, że mimo to Liga poprze ten plan. Zastrzegł jednak, iż nie będzie to poparcie bezkrytyczne i że jego przyjęcie wymaga jeszcze dalszych negocjacji z PiS-em.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kotlinowski: Można uchwalić budżet w konstytucyjnym terminie