Kowary sprzedadzą przyszłe nartostrady?

AR
opublikowano: 31-12-2015, 14:44

Inwestor chce odkupić od miasta udziały w samorządowej spółce, która ma zbudować kompleks narciarski w Kowarach.

– Tak, zrobimy stację narciarską w Kowarach! – deklarował w 2010 roku inwestor Józef Pilch na spotkaniu zorganizowanym przez ówczesnego burmistrza dla mieszkańców. Wiele lat później narciarze wciąż omijają położone w Karkonoszach miasteczko, w drodze do sąsiedniego Karpacza, gdzie mają do wyboru kilka tras zjazdowych. Mimo że projekt budowy wyciągów 130 mln zł od dawna jest gotowy, a po latach wojen z ekologami inwestorzy wspierani przez gminę mają już wszystkie niezbędne pozwolenia, w tym środowiskowe i budowlane. Jest jedno "ale": powołana 8 lat temu spółka odpowiedzialna za jego realizację – Stacja Sportów  Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa Kowary – nie ma funduszy.

Inwestycja stanęła w miejscu. Plany rozpoczęcia prac budowlanych wciąż są przesuwane na później.

Gmina widzi szansę na przełamanie złej passy w kolejnym inwestorze strategicznym. Ostatnio "Gazeta Wrocławska" poinformowała, że stacją narciarską w Kowarach interesuje się jeden z najbogatszych Polaków - Zbigniew Woźniak, właściciel Ferm Drobiu Woźniak. Nie udało nam się skontaktować z biznesmenem.

–  Miasto dostało list intencyjny od prywatnego inwestora w sprawie zbycia w udziałów w spółce, która ma zbudować centrum narciarskie. Nie ujawniamy nazwiska – informuje wiceburmistrz Kowar, Agnieszka Kryszkowska.

U.S. Department of Agriculture (Ski photo) (CC BY 2.0), via Wikimedia Commons

Dodaje, że miasto nie wyklucza sprzedaży udziałów po ich rzetelnej wycenie przez niezależnego rzeczoznawcę. Ma on być wyłoniony w trybie zamówień publicznych do 15 stycznia.

Większościowym udziałowcem spółki Stacja Sportów  Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa Kowary jest obecnie biznesmen Józef Pilch (ma on około 52 proc. udziałów). Gmina jest jednak wciąż właścicielem 26 proc. udziałów, przy czym wniosła do spółki aportem tereny o dużej wartości - nie tylko inwestycyjnej, ale również krajobrazowej (obszar, gdzie ma powstać centrum narciarskie położony jest w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego, a w niewielkiej części nawet w jego otulinie). Pozostałe udziały posiada kilku mniejszych biznesmenów.

 

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane