Kredyt Bank <BKRE.WA> 4/2004 Powołanie nowego Członka Zarządu Banku

28-01-2004, 17:41

Kredyt Bank <BKRE.WA> 4/2004 Powołanie nowego Członka Zarządu Banku 4/2004 POWOŁANIE NOWEGO CZŁONKA ZARZĄDU BANKU
Zarząd Kredyt Banku S.A. informuje, że Rada Nadzorcza Kredyt Banku S.A. w dniu 28 stycznia 2004 roku powołała Pana Fedele Di Maggio do składu Zarządu Banku na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku.
Fedele Di Maggio - 39 lat. Pan Di Maggio posiada dyplom magistra zarządzania CEMS (Common European Management Studies), programu prowadzonego wspólnie z Ecole des Hautes Etudes Commerciales (HEC) uzyskany w 1990 roku na Universita Bocconi we Włoszech, a ponadto w 1989 roku ukończył kierunek Business Administration, również na Universita Bocconi.
Rozpoczął karierę zawodową w firmie Morgan Stanley International w Londynie jako analityk biznesowy w Departamencie Fuzji i Przejęć, gdzie pracował w latach 1990-1992. W latach 1992-1993 był zatrudniony w holdingu Cofinec GmbH w Wiedniu na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, zajmując się przejęciami i zarządzaniem zakładami opakowań papierowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
W 1993 roku Pan Di Maggio został zatrudniony w firmie McKinsey and Company, w której pracował do grudnia 2003 roku, głównie w środkowo-europejskich placówkach firmy. Najważniejsze stanowiska zajmowane w firmie McKinsey: w roku 2000 został mianowany partnerem w firmie, następnie w 2000 roku nadzorował i koordynował pracę konsultantów odpowiedzialnych za instytucje finansowe (McKinsey's Financial Institutions Practice dla Europy Środkowej), również w 2000 roku mianowany Członkiem McKinsey's Retail Banking Leadership Group, w 2001 roku Członek McKinsey European Banking and Securities People Committee oraz w 2002 roku Członek McKinsey Emerging Markets Core Leadership Group.
W czasie swojej kariery zawodowej Pan Di Maggio zdobył rozległe doświadczenie w zakresie zarządzania pracami poprywatyzacyjnymi, pracując w kilku czołowych bankach w Europie Środkowo-Wschodniej, koncentrując się na zagadnieniach związanych z umacnianiem pozycji rynkowej, reorganizacją struktury, usprawnianiem procesu udzielania kredytów oraz zwiększaniem efektywności działania firm. Ponadto zdobył bogatą wiedzę w zakresie zagadnień związanych z finansowaniem firm doradzając w kilku dużych procesach prywatyzacyjnych w sektorze finansowym w Europie Środkowej (Polska, Czechy, Bułgaria). Pracował również przy tworzeniu od podstaw banku detalicznego w Polsce.
Pan Di Maggio, jako Wiceprezes Zarządu Kredyt Banku S.A., będzie odpowiedzialny za nadzorowanie bankowego systemu telekomunikacyjnego i informatycznego oraz administracji i organizacji. Będzie również koordynował realizację Programu Restrukturyzacji Kredyt Banku S.A..
Data sporządzenia raportu: 28-01-2004

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kredyt Bank &lt;BKRE.WA&gt; 4/2004 Powołanie nowego Członka Zarządu Banku