KRS trafi do sądu

opublikowano: 12-01-2018, 11:25
aktualizacja: 12-01-2018, 11:27

KIO oddaliła odwołania Asseco Poland i Sygnity w przetargu Ministerstwa Sprawiedliwości na utrzymanie, modyfikacje i szkolenia dla systemu teleinformatycznego Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), w którym jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Atos Polska. Asseco nie składa jednak broni

W przetargu najtańsza okazała się oferta Atos Polska za 19,1 mln zł i ona też została wybrana jako najkorzystniejsza. Drugą pod względem ceny ofertę złożyło Asseco Poland, które zaproponowało wykonanie zamówienia za 23,79 mln zł. Na trzecim miejscu uplasowało się Sygnity, którego oferta opiewa na 24,34 mln zł. Najdroższą ofertę za 34,4 mln zł złożył krakowski Comarch. Kryteriami oceny były cena (60 proc.) i czas usunięcia awarii (40 proc.).  

Z rozstrzygnięciem przetargu nie zgodziły się Asseco Poland i Sygnity, zarzucając ofercie Atosa rażąco niską cenę. Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości na to zamówienie był na poziomie 37,7 mln zł. KIO w piątkowym orzeczeniu nie podzieliła stanowiska odwołujących i oddaliła odwołania, co oznacza, że Atos jest bliżej podpisania umowy. Jednak Asseco, które miało drugą pod względem ceny ofertę nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Orzeczenie KIO planuje zaskarżyć do Sądu Okręgowego. Dla rzeszowskiej spółki zlecenie może być atrakcyjne, gdyż już w minionym roku zdobyła inną umowę w resorcie sprawiedliwości. Podpisała wart 14 mln zł kontrakt  na utrzymanie systemu Elektroniczne Księgi Wieczyste. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / KRS trafi do sądu