Kruk pomoże prześwietlić partnera

opublikowano: 19-07-2013, 00:00

Verif.pl umożliwia przedsiębiorcom m.in. sprawdzanie informacji na temat potencjalnych kontrahentów.

Ruszył serwis internetowy dla przedsiębiorców z sektora MSP — Verif.pl. Właścicielem jest grupa Kruk. Serwis integruje bazy danych zawierające informacje na temat przedsiębiorców i jednoosobowych działalności gospodarczych z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), Rejestru Dłużników ERIF, Giełdy Wierzytelności Verif.pl czy Wywiadowni Gospodarczej Info Veriti Polska.

Można z niego korzystać bezpłatnie, jako anonimowy użytkownik, albo się zarejestrować. Niezarejestrowany użytkownik może sprawdzać obecność jednoosobowych działalności gospodarczych oraz podmiotów i osób zarejestrowanych w KRS i CEIDG. Otrzyma również informację, czy na Giełdzie Wierzytelności Verif.pl znajdują się ogłoszenia dotyczące sprzedaży zaległych wierzytelności danego podmiotu. Natomiast zarejestrowany użytkownik może skorzystać także z monitoringu danej firmy w bazie danych KRS oraz na Giełdzie Wierzytelności Verif.pl. Nie ma ograniczeń co do liczby monitorowanych podmiotów, a dodatkowo przedsiębiorca ma możliwość monitorowania własnej działalności oraz zakupu raportów Wywiadowni Gospodarczej Info Veriti Polska.

Jest również możliwość zawarcia umowy o współpracy z opcją korzystania z przedpłaty w formie pre-paid (jednorazowa aktywacja kosztuje 100 zł, a opłata roczna 250 zł) albo umowy o współpracy na abonament (aktywacja bezpłatna, a koszt abonamentu to 75 zł miesięcznie). Użytkownicy serwisu, którzy podpiszą umowę o współpracy,otrzymują dostęp do narzędzi prewencyjnych oraz narzędzi wspierających proces windykacji należności. Mogą na przykład bezpłatnie dopisywać swoich dłużników do bazy danych Rejestru Dłużników ERIF oraz na Giełdę Wierzytelności Verif.pl.

W przypadku różnych form współpracy różne są nie tylko dostępność niektórych usług, ale również ich ceny. Np. anonimowy użytkownik nie może korzystać z raportu wywiadowni gospodarczej, użytkownik zarejestrowany może taki raport kupić za 32 zł, firma, która podpisała umowę o współpracy w formie przedpłaty, zapłaci za raport 22 zł, a taka, która kupiła abonament — 12 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu