Kryzys halom niestraszny

DI, Rz
08-12-2009, 15:26

Gorsze wyniki nie zniechęciły właścicieli targowej bazy do jej rozwoju. Pieniądze pochodzą z zysków, kredytów, środków unijnych, a także od zagranicznych inwestorów.

"Rzeczpospolita" wymienia ośrodki targowe, które rozwijają się mimo kryzysu. Należy do nich m.in. centrum w Kielcach, które modernizuje i rozbudowuje bazę. Szacowany koszt robót to 167 mln zł. Firma uzyskała wsparcie unijne, część wydatków wartości blisko 96 mln zł pokryje z własnych środków. Ostatecznie powierzchnia budynków wzrośnie do 47 tysięcy mkw.

Do nowych inwestycji przygotowują się Międzynarodowe Targi Łódzkie. Jest gotowy projekt nowej hali wystawienniczo-konferencyjnej o powierzchni ponad 13 tys. mkw. Przygotowano teren pod budowę i ogłoszono przetarg na generalnego wykonawcę. Jego wyniki powinny być znane jeszcze w tym roku. Dotychczasowe koszty związane z planowaną inwestycją wyniosły około dwóch milionów złotych. W przyszłym roku budowa nowej hali kosztować będzie kilkadziesiąt milionów złotych. Zakończenie robót przewidziane jest w pierwszym kwartale 2011 roku.

Jesienią oddano do użytku nową hala targową warszawskiego Centrum EXPO XXI.
Zobacz więcej

Jesienią oddano do użytku nową hala targową warszawskiego Centrum EXPO XXI.

Do miast targowych potentatów dołączyła w ostatnim roku Warszawa. Jesienią oddano do użytku nową hala targową warszawskiego Centrum EXPO XXI, która kosztowała 11 mln euro, a na jej budowę firma zaciągnęła kredyt. Obiekt mieszczący 3,6 tys. osób jest już wykorzystywany także do organizowania kongresów. Hala o powierzchni 4 tys. mkw. powstała obok działającego już od kilku lat pawilonu na Woli. W sumie warszawskie centrum dysponuje ponad 17 tys. mkw. powierzchni. W planach jest dalsza rozbudowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Rz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Kryzys halom niestraszny