Czytasz dzięki

Kto zmodernizuje hotel w Swarzędzu?

MBE
opublikowano: 17-02-2011, 11:03

Wielkopolskie miasto rozgląda się za inwestorem, który zainwestuje w modernizację hotelu.

Nie tylko Poznań, ale i Swarzędz szykuje się do Euro 2012. Miasto z hotelu, zbudowanego w latach 70., chce zrobić nowoczesny obiekt, w którym będą mogli zatrzymać się m.in. kibice. Samorząd rozpoczął poszukiwania inwestora. Atutem jest lokalizacja hotelu. Obiekt jest położony w centrum Swarzędza i oddalony zaledwie 10 km od Starego Rynku w Poznaniu.

— Jest doskonale zlokalizowany i skomunikowany. Chcielibyśmy, żeby inwestor przygotował go na Euro 2012, choć nie jest to warunek konieczny — zaznacza Adam Zimniak ze swarzędzkiego magistratu.

Hotel przeszedł ostatni, gruntowny remont dziesięć lat temu. Ma 44 jedno- i dwuosobowe pokoje. Gmina chciałaby, żeby stał się obiektem co najmniej trzygwiazdkowym, dysponował dwoma apartamentami, 25 pokojami jednoosobowymi oraz 25 dwuosobowymi.

— To nasze minimalne oczekiwania. Zakładamy, że modernizacja na takim poziomie to koszt około 5 mln zł. Oczywiście jest też możliwość rozbudowania hotelu. Wszystko zależeć będzie od pomysłu i funduszy, jakimi będzie dysponował przyszły inwestor. Na razie prowadzimy rozeznanie rynku — kto byłby w stanie zainwestować i na jakim poziomie. Mieliśmy już kilka telefonów od inwestorów, którzy dopytywali o szczegóły. O tym, czy ogłosimy przetarg, konkurs czy będzie to jeszcze inna formuła, zdecydujemy później — mówi Adam Zimniak.

Więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

KUP ONLINE >>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane