Kujawy i Pomorze: 7,5 mln zł na B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 08-04-2018, 22:00

Firmy typu spin-off i spin-out, czyli wywodzące się ze środowiska naukowego, będą mogły powalczyć o dotacje na prace badawczo-rozwojowe.

Granty oferuje poddziałanie 1.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego („Wsparcie procesów B+R w przedsiębiorstwach akademickich”). Do podziału między wnioskodawców jest 7,5 mln zł. Dotacje pokryją koszty związane m.in. ze zgłoszeniem wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne, unijne lub międzynarodowe organy ochrony własności przemysłowej. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć granty również na rozwój zaplecza badawczego w swoich firmach, w tym m.in. na zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na październik.

 

30.04 Od tego dnia firmy z woj. kujawsko-pomorskiego będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.3.1 RPO WK-P. Nabór zakończy się 30 maja.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.mojregion.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kujawy i Pomorze: 7,5 mln zł na B+R