Kulczyk Oil Ventures złożył prospekt emisyjny

Kulczyk Oil Ventures
opublikowano: 24-11-2009, 14:34

Spółka planuje przeprowadzenie oferty publicznej i debiut na GPW w I kwartale 2010. Akcje będą oferowane inwestorom polskim i zagranicznym. Ostateczna wielkość oferty zostanie ustalona po zakończeniu budowy księgi popytu.

Kulczyk Oil Ventures Inc. (KOV lub Spółka), kanadyjska spółka z Grupy Kulczyk Investments, działająca w branży poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu, w dniu 23 listopada 2009 r. zawiadomiła o złożeniu w dniu 18 listopada 2009 r. do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosku o zatwierdzenie prospektu emisyjnego. KOV planuje przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) i ubiegać się o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w pierwszym kwartale 2010 roku.

Wyłącznym Globalnym Koordynatorem i Wyłącznym Prowadzącym Księgę Popytu jest HSBC Bank plc (HSBC). HSBC stoi na czele konsorcjum w skład którego wchodzą również Dom Maklerski Bank Zachodni WBK SA, Erste Group Bank AG oraz Erste Securities Polska SA. Doradcą finansowym spółki jest Lazard & Co., Limited.

Ostateczny rozmiar oferty oraz cena akcji, które będą przedmiotem oferty, zostaną ustalone po zakończeniu procesu budowania księgi popytu. W ramach IPO, akcje będą oferowane inwestorom w Polsce oraz inwestorom międzynarodowym.

Zaangażowanie w KOV jest zgodne z długoterminowym celem Kulczyk Investments, jakim jest  stworzenie zintegrowanego portfela aktywów energetycznych na świecie
i angażowanie się w przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju.  Wierzę, że doświadczenie kluczowych menedżerów KOV na rynku ropy i gazu, jak i w zakresie zarządzania aktywami to atuty, które pozwolą nam skutecznie  rozwijać biznes.”
- mówi Dariusz Mioduski, CEO Kulczyk Investments i członek Rady Dyrektorów KOV


Aktywa na kilku kontynentach


Kulczyk Oil Ventures jest międzynarodową spółką działającą w sektorze poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu na kilku kontynentach. Jej główne aktywa zlokalizowane są na terytorium Sułtanatu Brunei (Brunei) oraz Syryjskiej Republiki Arabskiej (Syria). Na terytorium Brunei, KOV jest właścicielem 40 proc. udziału w Bloku L, obszaru koncesyjnego o powierzchni 2,22 tys. km2, obejmującego tereny lądowe i morskie w północno-wschodniej części kraju, oraz 36 proc. udziału w Bloku M, bezpośrednio sąsiadującym z Blokiem L, co daje spółce prawo do prowadzenia poszukiwań i wydobycia ropy naftowej z terenu o powierzchni 3,0 tys. km2, usytuowanego na południu Brunei.

Na terytorium Syrii, KOV jest właścicielem bezpośrednio 75 proc. udziału w Kontrakcie na Poszukiwanie, Udostępnienie
i Wydobycie Ropy naftowej, co uprawnia spółkę  i jej partnera – firmę Triton Petroleum Pty. Ltd (Triton Signapore) do prowadzenia poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu z Bloku 9, obszaru koncesyjnego o powierzchni 10 tys. km2,  usytuowanego w północno-zachodniej części Syrii.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kulczyk Oil Ventures

Polecane