Kultura przywództwa

opublikowano: 18-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Czy to przeznaczenie, czy przypadek, że nazwisko Hengst (z niem. ogier) łączy konie mechaniczne, silniki, filtry oleju i paliwa?

2. województwo opolskie – Hengst Filtration Poland

Czarny koń w branży moto: W Gogolinie produkują podzespoły samochodowe filtrujące wszystkie zanieczyszczenia z olejów. Pierwszy z lewej – szef Jacek Sachanbiński.
Czarny koń w branży moto: W Gogolinie produkują podzespoły samochodowe filtrujące wszystkie zanieczyszczenia z olejów. Pierwszy z lewej – szef Jacek Sachanbiński.

Walter Hengst w 1958 r. utworzył w miejscowości Münster firmę. W ten sposób zbudował podstawę dla sukcesywnego rozwoju przedsiębiorstwa, które prowadzi obecnie jego wnuk w trzeciej generacji Jens Röttgering – pod nazwą Hengst SE.

Przedsiębiorstwo założone w czasie odbudowy i rozkwitu gospodarczego kraju stale dotrzymywało kroku błyskawicznie opracowywanym produktom szybko rozwijającej się branży samochodowej i jej nieustannie wzrastającym wymaganiom stawianym filtrom, które należą do głównego zakresu działalności zarówno wtedy, jak i dzisiaj.

Grupa Hengst zatrudnia obecnie ponad 3500 pracowników w 21 oddziałach zlokalizowanych w 12 krajach na świecie. Głównymi obszarami działalności jest filtracja oraz separacja dla wielu gałęzi przemysłu: motoryzacyjnego, maszyn rolniczych, systemów filtracji dedykowanych dla przemysłu i środowiska oraz rozwiązań filtracyjnych dla gospodarstw domowych.

Firma Hengst Filtration Poland istnieje od 2018 r., a już rok później dołączyła do grona przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej posiadających certyfikację IATF 16949:2016, której wdrożenie było warunkiem niezbędnym do rozwoju systemu zarządzania jakością oraz pozyskiwania nowych klientów i projektów.

W Gogolinie produkują podzespoły samochodowe filtrujące wszystkie zanieczyszczenia z olejów. Głównymi odbiorcami są takie marki jak Volkswagen, Audi, Daimler, ZF Group (producent skrzyni biegów).

Hengst Filtration Poland dynamicznie się rozwija. W ramach ciągłego doskonalenia poszerza bazę klientów, dba o jakość wytwarzanych wyrobów oraz o respektowanie współpracy z klientami. Firma specjalizuje się w procesie wtrysku tworzyw sztucznych oraz kompletnym montażu na dedykowanych liniach z użyciem spawania laserowego.

W Gogolinie pozyskali trzech nowych klientów. Są to: Deutz i John Deere (ciągniki rolnicze) oraz Volvo (samochody).

W czerwcu i lipcu 2022 r. zakład Hengst Filtration Poland po raz kolejny przeszedł pozytywny proces certyfikacji IATF 16949:2016 oraz ISO 14001. Certyfikat został przyznany przez niezależną jednostkę certyfikującą, firmę DEKRA – uznaną na rynku międzynarodowym, zajmującą się certyfikacją w zakresie świadczonych usług.

Ponowna recertyfikacja dowodzi, że firma Hengst Filtration Poland spełnia najwyższe wymagania dotyczące systemu zarządzania jakością i środowiskiem oraz realizuje procesy ciągłego doskonalenia przy równoczesnym respektowaniu specyficznych wymagań klientów.

Dostawca przygotowuje się do wdrożenia standardu bezpieczeństwa informacji TISAX. Perspektywą dalszego rozwoju jest produkcja wyrobów medycznych, dlatego wkrótce planuje również wdrożenie międzynarodowego standardu systemów zarządzania jakością dla wyrobów medycznych – ISO 13485.

Kultura przywództwa ma ułatwić osiągnięcie celów firmy. Decyduje o tym, czy pracownicy są dobrze poinformowani, czy z entuzjazmem przychodzą do pracy i są dumni ze swojej firmy.

W Gogolinie pracuje 150 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane