
Kurs funta szterlinga zbliżał się do maksimów z tego miesiąca, podczas gdy euro zagroziło osiągnięciem poziomu 0,99 USD po raz pierwszy od 6 października przed czwartkowym posiedzeniem dotyczącym polityki Europejskiego Banku Centralnego (EBC).
Jen utrzymywał się na poziomie 149 za dolara po domniemanej interwencji Banku Japonii (BOJ) w piątek i poniedziałek.
Wycofanie się w tym tygodniu rentowności długoterminowych obligacji skarbowych również pomogło wesprzeć japońską walutę, ale tło polityczne osłabienia jena prawdopodobnie zostanie wyraźnie odciążone w nadchodzących dniach: oczekuje się, że BOJ będzie trzymać się stymulacji monetarnej w piątek, podczas gdy Fed prawdopodobnie podniesie stopy procentowe o kolejne 75 punktów bazowych w środę w przyszłym tygodniu.
Indeks dolara , który mierzy walutę w stosunku do sześciu głównych konkurentów, spadł do poziomu 111,72, zbliżając się do piątkowego minimum 111,68, najniższego pułapu od 6 października.