Czytasz dzięki

Kurs PGE nisko, coraz niżej

opublikowano: 07-08-2019, 14:09

Notowania PGE co rusz biją rekord słabości. Kurs jest 64 proc. poniżej ceny z oferty publicznej w 2009 r., a spółka wyceniana jest na jedną trzecią wartości księgowej.

Od początku roku kurs spadł o 16 proc. i znalazł się w historycznym dołku.

Na razie nie sprawdziły się więc przewidywania Tomasza Stankiewicza z TFI PZU, który uważa, że relacja potencjalnego zysku do ryzyka jest neutralna, a może nawet lekko pozytywna w przypadku spółek energetycznych.

Słabe notowania energetyki w pierwszym półroczu zaciążyły na stopach zwroty funduszy akcji towarzystwa. Czytaj więcej...

Inny z zarządzających - Andrzej Domański z Eques Investment TFI - który na łamach "PB" tłumaczył, że ogromne nakłady inwestycyjne, nierozsądne z punktu widzenia inwestorów mniejszościowych, wraz z brakiem dywidend doprowadziły do potężnej przeceny całego sektora, dziś wymownie skomentował notowania PGE.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu