Kwiecień znacznie słabszy

JKW
opublikowano: 10-07-2006, 00:00

Po znacznym przyspieszeniu w marcu br. realizacji Podstaw Wsparcia Wspólnoty, czyli dokumentu określającego absorpcję środków unijnych w latach 2004-06, postęp odnotowany w kwietniu był mniej zadowalający. Beneficjenci złożyli w tym miesiącu wnioski na kwotę prawie o połowę mniejszą niż w marcu.

Wartość podpisanych umów w kwietniu wzrosła w mniejszym stopniu niż w marcu (o 773 mln zł w części dofinansowanej z UE) i wynosi obecnie ponad 23 mld zł, czyli 68,9 proc. alokacji na lata 2004-06. W kwietniu wydatkowano z konta programowego 393,2 mln zł, czyli o połowę mniej niż w poprzednim miesiącu.

Poza mniejszym zainteresowaniem dotacjami, do obniżenia się poziomu wskaźników wykorzystania środków przyczyniła się zmiana kursu euro w II kwartale 2006 r., który stanowi podstawę obliczania dostępnej alokacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy