L. Kaczyński: trzeba pracować nad nowym dokumentem UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2006, 16:51

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że trzeba zacząć pracować nad nowym instytucjonalnym porozumieniem UE. Jego zdaniem, rozwiązania zawarte w odrzuconym już m.in. przez Francję traktacie konstytucyjnym UE są "niezupełnie aktualne".

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że trzeba zacząć pracować nad nowym instytucjonalnym porozumieniem UE. Jego zdaniem, rozwiązania zawarte w odrzuconym już m.in. przez Francję traktacie konstytucyjnym UE są "niezupełnie aktualne".

    Polski prezydent spotkał się w piątek w Paryżu z francuskim przywódcą Jacquesem Chirakiem, a tematem ich rozmów była m.in. przyszłość UE oraz unijna konstytucja.

    "Trzeba zacząć pracować nad nowym instytucjonalnym porozumieniem i pewnie, czym szybciej, tym lepiej. System rozwiązań instytucjonalnych zaproponowanych w tzw. konstytucji europejskiej jest w tej chwili już niezupełnie aktualny i trzeba zorganizować coś nowego" - powiedział Kaczyński dziennikarzom.

    Polski prezydent zrelacjonował, że taką opinię Chirac uznał za "głos rozsądku".

    L.Kaczyński poinformował, że na początku kwietnia wizytę w Paryżu złoży premier Kazimierz Marcinkiewicz, a w drugiej połowie września lub w październiku odbędzie się kolejny szczyt polsko-francuski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane